6 Mayıs 2008 Salı

ve ilk merhaba...

Bir yandan günlük hayatın koşturmaları, diğer yandan yazlık evin işleri derken 1 hafta geçti tohumlarımı ekeli...

Her sabah güne onlarla başladım, günü onlarla noktaladım. Daha evvel ALBUM I'de rastladığım "4 günde merhaba" diyen filizlere özenen ben, benimkilerden gelecek "merhaba"yı bekledim sabırsızlıkla... Aslında Rehber'de yazılana göre sabırsız olmamak lazımdı ya, gel de anlat bana ve benim gibi sabırsızlara:)))

Müjde Bilici yazmış gruba:
"Merhaba, Ben tohumlarımı ekeli tam 5 gün oldu. Bu sabah baktığımda hala herhangi bir gelişme olmadığını gördüm. Tohumlarımı çimledirme kaplarına ekip sadece 1 kez püskürtme yoluyla biraz nemlendirdim ve strech film ile üstünü kapattım. Toprağı kontrol ettim nemliydi. Işık alaacak ancak güneş görmeyecek şekilde evimin salonunda duruyorlar şimdilik. Acaba bir yerde hata mı yapıyorum..."(Hemen hemen yaptıklarımın aynısını ve benim yaşadığım endişeleri tarif etmiş Müjde Hanım...)

Neyse, çok bekletmediler ve 4 Mayıs 2008 Pazar sabahı topraktan başını çıkarmış ilk pembemi gördüm:) Durur muyum hemen sevincimi paylaştım hem Müjde hanım ile, hem de grupla:

"merhaba müjde hanım, ben de tohumlarımı 28 nisanda ekmiştim ve hâlâ bir kıpırdanma göremediğim için endişelenmeye başlamıştım :((
fakat bu sabah 3 tanesinin minicik boyunlarını çıkartmaya çalıştıklarını görünce yaşadığım sevinci anlatamam:))
sanırım -ben tohumları ektikten sonra birden düşen(hatta arada kalorifer peteği yaktım yanlarında)- hava sıcaklığı onların biraz geç kalmalarına sebep oldu ama sonunda kavuştuk... hatta gün içinde gözüm hep onlarda ve şu ana kadar hemen hepsi boyunlarını çıkarttı... 7 günlük suskunluğa inat bugün çok hızlı bir süreç ile beni de peşlerinden sürüklüyorlar...
siz de merek etmeyin, yakında "merhaba" derler sizinkiler de... "

Hiç yorum yok: